اخبار سیاسی » پیرهادی: نو اصولگراها در مجلس لیست خواهند داد


پیرهادی: نو اصولگراها در مجلس لیست خواهند داد

سیاسی

به گزارش جهان نیوز، محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت چندی پیش در گفتگویی خبر از تدوین مرامنامه نواصولگرایی داده است. محمد باقر قالیباف سال گذشته بعد از انتخابات ریاست جمهوری در تیرماه طی نامه‌ای خطاب به جوانان انقلابی بحث نواصولگرایی و لزوم اصلاحات در عملکرد جریان اصولگرایی را مطرح کرد. حال جمعیت پیشرفت و عدالت که فعالین سیاسی نزدیک به قالیباف در آن حضور دارند خبر از تدوین مرامنامه نواصولگرایی داده اند.

مرامنامه نواصولگرایی به زودی رونمایی می‌شود
محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت در گفتگو با نسیم آنلاین در باره زمان رونمایی از مرامنامه «نواصولگرایی» گفت: «ما با دوستانمان در جمعیت پیشرفت و عدالت هفته بعد جلسه‌ای خواهیم داشت که در آن جلسه مکان و زمان رونمایی از مرامنامه نواصولگرایی مشخص خواهد شد و ما رسانه‌ای خواهیم کرد. به نظرم کمتر از یک ماه آینده حتما مرامنانه نواصولگرایی رونمایی خواهد شد»

پیرهادی در مورد اینکه آیا جمعیت پیشرفت و عدالت برای انتخابات مجلس لیست ارئه خواهد کرد یا نه هم گفت: «ما حتما فعالیت انتخاباتی برای مجلس خواهیم داشت و در این زمینه نواصولگرایان لیستی را ارئه خواهند کرد. ما به عنوان یک حزب سعی خواهیم کرد ارتباط خودمان با جمنا و دیگر طیف‌های اصولگرایی را در عین اشکالاتی که به آن‌ها و جمنا وارد می‌دانیم ادامه بدهیم. البته ما قطعا نظرات نواصولگرایی خودمان را اعمال خواهیم کرد، اما با طیف‌های دیگر هم به صورت همگرا عمل خواهیم کرد البته این همگرایی باعث نخواهد شد ما از نواصولگرایی کوتاه بیابیم، چون راه حل مشکلات کشور را نواصولگرایی می‌دانیم»

از مرامنامه نواصولگرایی استقبال خواهد شد
دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت در مورد استقبال نشدن از نواصولگرایی در طیف‌های مختلف اصولگرایی هم گفت: «ما هنوز مرام نامه را منتشر نکردیم قطعا مرامنامه منتشر بشود در سطح جامعه هواداران خودش را پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر هم دقت داشته باشید اینگونه نیست که استقبال نشده باشد در همین مدت بحث‌های زیادی در تایید و رد این ایده مطرح شده است. من اعتقادم این است تفاوت اصلی ما با دیگر طیف‌ها این است که ما نقش مردم در حوزه‌های مختلف را پرنگ‌تر از بقیه می‌بینیم ومعتقد هستیم خود اصولگرایی هم ناگزیر از دیدن این واقعیت‌ها است. اگر جریان اصولگرایی زمان و مکان را در نظر نگیرد و نسخه‌ای هم برای تغییر وضع موجود نداشته باشد مردم از این‌ها عبور می‌کنند لذا ما باید مطالبات مردم را به رسمیت بشناسیم و به دنبال تغییر وضع موجود باشیم»

باید به جوانان میدان بدهیم
عضو سابق شورای شهر تهران در مورد وجه تمایز نواصولگرایی با طیف‌های دیگر اصولگرایی هم بیان کرد: «اگر ما به مرامنامه و آرمان‌های انقلاب برگردیم هیچ تفاوتی نخواهیم داشت. بحث نواصولگرایی هم اصلاح در روش‌ها و عملکرد‌ها است. ما معتقد هستیم جریان‌های سیاسی از باور‌ها و آرمان‌های انقلاب فاصله گرفتند و این باعث شده است با مردم هم فاصله پیدا کنند و اگر بخواهیم تلخ‌تر بگوییم جریان‌های سیاسی منحرف شده اند. ما باید به سمت آرمان‌های انقلاب بر گردیم و شرایط زمان را در تصمیم گیری‌های خودمان لحاظ کنیم. باید بپذیریم سبک زندگی مردم عوض شده است و به اطرافیان خود ما هم رسیده است. ما باید این سبک جدید زندگی را قبول کنیم و اعلام هم کنیم. ما باید نفش مردم را در حوز‌های مختلف بپذیریم و پررنگ‌تر ببینیم. نسل جوانان امروز نمی‌پذیرند که سالخورده‌ها و پیر‌های مجموعه پشت در‌های بسته تصمیبم بگیرند و جوانان فقط اجرا کنند. آن‌ها دوست دارند در مسیر تصمیم گیری نقش فعال داشته باشند و نواصولگرای به رسمیت شناختن این امر است»

منبع:نسیم


مرجع خبر: جهان نیوز
اصولگراها مجلس اصولگراها داد , خواهند پیرهادی: لیست اصولگراها , داد مجلس خواهند در , پیرهادی: نو خواهند خواهند , خواهند نو مجلس داد , لیست مجلس خواهند اصولگراها , مجلس داد نو لیست
- ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد/ واکنش ظریف : درباره امور داخلی آمریکا اظهارنظر نمی‌کنیم
- باز هم علی مطهری دروغ ضدانقلاب را تکرار کرد +جزئیات
- آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان بی‌طرف است
- رودست اصلاح‌طلبان به آقای «ما اصولگراها»
- سریال «گاندو» رهبری را هم زیر سؤال برده/ اگر برجام نبود، امروز سرنوشت کشور چیز دیگری بود!.
- سردرگمی اصلاح‌طلبان در نحوه تعامل با دولت آشکار!
- عکس/ لایو همسر تاجزاده از مناظره دیروز
- طرح احیاء جهاد سازندگی آماده تقدیم به رهبرانقلاب
- تغییر سخنگوی هیأت رئیسه مجلس
- چرا نزار زاکا آزاد شد؟/ پاسخ شورای عالی امنیت ملی